fbpx
new
ПИРІГ І БАТІГ
Бер
28
четвер

ПИРІГ І БАТІГ

28.03
четвер

28-го березня Пиріг і Батіг з камерною програмою “Історія Краю у співаній поезії його закатованих митців”.

Музичний проєкт “Пиріг і Батіг” пропонує публіці високу українську лірику у комплекті з музичними шмаганнями. Співана поезія у музиканта і художника Мар’яна Пирожка вже відома багатьом за триптихом «Польовий», а з Батогом вже записаний і презентований наприкінці 2021 року альбом “Сьпівомовний”- трагічно-урочиста кріпацька готика на слова Степана Руданського.
Тепер у програмі “Розстріляна поезія” проєкт увиразнює українське прагнення до справедливості та любов до життя композиціями на слова:
Василя Стуса, Василя Бобинського, Володимира Свідзінського, Грицька Чупринки, Євгена Плужника, Миколи Хвильового, Миколи Вороного, Михайла Драй-Хмари, Майка Йогансена, та інших славних українських поетів і поеток, що були закатовані радянською владою в період з 1918 по 1986 роки. Тож проєкт можна трактувати як співаний кенотаф пам’яті, що підкреслює важливість нематеріяльного спадку.

Мета проєкту, створеного ще у 2019 — підійматипідіймати український поетичний пласт на наступний рівень, соціально канонізуючи забутих українських поетів, популяризувати українську мову через різноманітні музичні стилі і жанри, та й просто “всипати батога” піснями на слова славних митців. У доробку Пирога і Батога, окрім проєкту «Розстріляна поезія» та альбому «Сьпівомовний», також напрацьований матеріал на поезію Павла Тичини, Богдана-Ігора Антонича, Михайла Петренка, Тараса Шевченка та народний пісенний спадок, зокрема Колядницький матеріал, що в майбутньому планується до запису..

У концепції проєкту Батіг виступає як артефакт драматичного українського минулого, і є алегорією пам’яті про культурний спадок нашого Краю. І якщо до повномасштабного вторгнення батіг у концепції гурту трактувався як інструмент просвітницький, то тепер він буває і каральний, і заклинальний. “Всипати батога” тут означає “заспівати пісню” — але так, щоб аж у пам’яті зарубка лишилася. Цей Батіг, як живий, оперізує учасників проєкту і єднає їх в одне ціле, а також символічно оберігає Край від усього чужого і хижого. Чим безпосередньо — а саме, своїми концертами — постійно підтримує ЗСУ.

Ознайомтесь з правилами «Сaribbean Club». Нагадуємо, що під час повітряної тривоги рекомендовано пройти в укриття: найближче – метро "Університет" (400м).
Останні новини
Caribbean Club відновлює роботу!

Caribbean Club відновлює роботу!

salsa

Знову! Salsa!

HAPPY 24h BIRTHDAY CARIBBEAN CLUB

HAPPY 24h BIRTHDAY CARIBBEAN CLUB

zachineno

11-го грудня ЗАЧИНЕНО